środa, 25 marca 2020

Char 2C

Masa bojowa w pełni załadowanego Char 2C wynosiła 69 ton. Miał nie tylko bardzo gruby jak na standarty początku wojny pancerz, ale także wielkie rozmiary - długość wozu to ponad 12 m. Miał dwa przedziały bojowe. Pierwszy z nich znajdujący się z przodu przykryty był od góry trzyosobową wieżą (z długolufowym działem 75 mm), a drugi znajdujący się z tyłu pojazdu, obsługiwał wieżę z karabinem maszynowym. Czołg posiadał jeszcze trzy niezależne karabiny maszynowe 7,92 mm - jeden na płycie czołowej i dwa z boku kadłuba na przodzie.

Czołgi te (było ich na początku wojny 10 sztuk) jeździły koleją i grały w propagandowych filmach. W walkach udziału nie wzięły. Mam nadzieję, że mój stanie się pogromcą niemieckich trójek i czwórek. Zgodnie ze swoją zasadą mój czołg dostał nazwę własną - Jean Philippe - od pewnej znanej mi osoby. Tankietka przy 2C wygląda jak szalupa lub pojazd, którym można było pojechać po winko dla załogi.

Model to wydruk 3D zrobiony przez Pedro Pato z Minigeneral by Sirocco

3 komentarze:

  1. Fajny model i zapewne będzie wzbudzał spore emocje w przyszłych grach.

    OdpowiedzUsuń
  2. Idealny do tarasowania mostów, brodów i wąskich uliczek

    OdpowiedzUsuń
  3. Z mojego doświadczenia, wiem, że tego typu modele zawsze zwracają uwagę przeciwnika. Można go użyć jako przynęty a resztą sił osiągnąć cele gry ;)

    OdpowiedzUsuń