środa, 6 stycznia 2016

Light Warriors of the Dead

Stało się. Weszłem sobie z nowym rokiem w zupełnie nowy projekt wojen w świecie fantasy w skali 1:72. Dark Alliance wydaje długą serię figurek do nich i do tego stale rosnącą. Powoli zdobywam także niedostępne już figurki Caesara (dzięki Andrzeju). Pewnie wykorzystam także stare figurki średniowieczne i antyczne, które nieużywane rwą się do walki. Jako pierwsze więc, lekka piechota Nieumarlaków z Dark Alliance. Az új év kezdetével elkezdtem abszolút új projektet – fantasy világ háborúkat, kedvenc 1:72 figurákkal. Mostanában Dark Alaince – Red Box adta ki több szettet, lassan szeretném megszerezni a Caesar fantasy figurákat is. Kihosználom a régi ókor valamint középkor figuraimat is, mert ezek már évek óta harcra készen várnak a csatákat. Hát, íme az első – könnyű undead gyalogságom.

 
 

9 komentarzy:

 1. Wyglądają bardzo fajnie. Pod jakie zasady je robisz?

  OdpowiedzUsuń
 2. Zdziwisz się, ale jeszcze bez zasad. Będę pewnie samemu coś kombinował z synem, pewnie na bazie OiM, który zna także i on. System Wargamera ma spory zapas, aby go konwertować do luźnej gry, bez spinu. Czytałem Warmastera, ale pewne rzeczy mnie nie zachwyciły. Podstawki mają wymiar 7x5 cm a także 7x3 cm, w przypadku tych jednostek, które będą mogły walczyć w jakimś szyku. Będę pewnie o tym potem pisał, jak prace będą się posuwały.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. OiM fantasy brzmi fajnie, a nie myślałeś może o Basic Impetvsie? Jest nakładka fantasy gdzieś na forum Dadi & Piombio.

   Usuń
  2. Nic nie wykluczam. Chodzi o to, że OiM ogarniam i także mój Jani ogarnia lepiej-gorzej i w ten sposób nie trzeba się uczyć nowego. Chcę mieć armie do obu stron - dobrych i złych i wykorzystać stare figurki średnowieczne jako "ludzi", aby troche ożyły.

   Usuń
 3. Fajnie pomalowane, jakby wziete z Tolkiena :) Wydaje mi sie, ze mozna sporo wziac z systemow Warhammera, oprocz OiMa. Games Workshop ma owszem sporo wad, ale sam system jednak dzialal i byl popularny przez kupe lat. A moze i nawet system Kings of War? Nie czytalem, ale podobno jest niezly.
  Pozdrawiam,
  /Bartosz

  OdpowiedzUsuń
 4. A Good Looking Army. Yes Indeed,but how can one play war games when they are already dead? Greetings from Fiddle Wood UK. BB

  OdpowiedzUsuń
 5. Thank You. You are right, "undead" sounds better, but the box name is just like this.

  OdpowiedzUsuń
 6. Great painted army, dead or undead, you did this plastic honour! ;-)

  Greetings
  Peter

  OdpowiedzUsuń