sobota, 21 marca 2020

1919 reaktywacja (1)


Pierwsza część raportu z kolejnej bitwy. Siły i teren były dokładnie takie same jak w poprzedniej bitwie. Ukraińcy bronili wioski.Sotnia konnych krasnoarmiejców tym razem znalazla się na prawym skrzydle, rozpoczynając schowana we zbożu.


Siły polskie miały dokładnie takie samo ustawienie, silniejsza kompania na prawym, słabsza - na lewym, artyleria w centrum. Ponieważ to ciągle gry testowe, wszystkie plutony miały po 2 Wartości Bojowej i po 2 Wytrzymałości. Zdolność dowodzenia u Polaków 8 i 6 (piechota) i 5 (artyleria). Konnica miała 8 rozkazów, Ukraińcy 5, a samochód pancerny 5 (Szybkość 3, Siła ognia 2).
  

Piechota jak najszybciej chciała dojść do lasu. Ponieważ las zasłaniał wioskę, a jazda skryła się za dużym lasem, baterie zaczęły żmudne przepychanie dział. Zajęło im to aż 3 rundy zanim znalazły cel.
 


Jazda pokonała rów i częściowo lasem, częściowo przy nim przemieszczała się na skraju swego prawego skrzydła.


W odwodzie, tuż za wioską, czaił się samochód pancerny.

 

Jazda starala się zachować w miarę równy front podczas pochodu ...


czego nie można powidzieć o polskiej piechocie. Pluton, który szedł po odkrytym terenie na skraju polskiego prawego skrzydła szybko został ostrzeleny przez Ukraińców z wioski. Samochód pancerny także podjeżdżał i oddawal celne serie z obu wież. W efekcie szybka strata WB.
  


Druga kompania w całości weszła do lasu, ale jazda była tuż, tuż.

 

cdn ...

2 komentarze:

  1. Robimy sporo zmian w systemie, nie wywalając jednak podstawowych założeń. Fajnie się gra. Brak konieczności jechania do pracy (zyskuję 2 godziny dziennie) i tymczasowy brak małżonki skutkują na stale rozstawionym terem bitwy i większą ilością czasu.

    OdpowiedzUsuń