niedziela, 29 kwietnia 2018

Konnarmia - Vöröslovas serege


Figurki pochodzą z zestawu firmy Orion, skala 1:72. Malowało się je dość przyjemnie, ale plastik trochę dziwny, taki niby twardy, ale łuszczący się. Podstawki 3x4 cm pod darmowy system opracowany przez GreenMiniatures. System ten jest do pobrania z ich strony internetowej. Firma produkuje bardzo fajne figurki w skali 1:72 w metalu oraz przepiękne samochody pancerne. Sam system nadaje się, moim zdaniem, do klonowania na wszystkie walki o niepodłegłość Polski, od Powstania wielkopolskiego, przez Wojnę polsko-bolszewicką, aż po Powstania śląskie. Tak więc zacząłem przygodę z kolejnym okresem historymcznym! 6 pomalowanych podstawek, to w tym systemie 5 plutonów i dowódca. Czyli będzie już czym szarżować.
 

Lengyelország idén ünnepli a függetlenség visszaszerzésének 100. évfordulóját. Az államhatárok alakulása pár évig tartott, és nagyon drámai volt. Ennek egyik eleme a lengyel-bolsevik háború volt, amely a szovjet vereséggel végződött. A figurák Orion 72011 készletből származnak.   3x4 cm-es talpokon vannak egy lengyel szabályrendszerhez. Ez a rendszer letölthető a http://greenminiatures.com/ weboldalról, de csak lengyelül gyelőre. A cég nagyon szép 1:72 méretaránybam figurákat gyárt és gyönyörű páncélozott kocsikat.4 komentarze:

 1. Hmmm Armia Czerwona w pierwszej wojnie światowej? Za to malowanie ładne!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ten system jest raczej zrobiony dla nawewrowych walk frontu wschodniego i bałkańskiego, dlatego nadaje się jak najbardziej do wojen o granice II RP.

   Usuń
 2. Nice job, beautiful group of riders!

  OdpowiedzUsuń