niedziela, 10 września 2017

Pancerna piechota Normanów - Normán páncélos gyalogság


To niejako ciąg dalszy poprzedniego wpisu o Normanach. Ta ósemka także pochodzi z Crusader Miniatures i stanowi pieszą podstawę mojej normańskiej armii, z tym, że jest lepiej opancerzona. Niektóre systemy odróżniają w co jest ubrany dany wojak. Długi czas, ponad dwa lata, ta ósemka stała tylko w podkładzie, bo nie miałem czym przewiercić łapek, aby weszły w nie włócznie. Te zaś są włóczniami z plastiku, z różnych modeli Gripping Beast. Wzory na tarczach są kolorowym wydrukiem i przyklejonym na metal. Mostonában egyre több korszakot festem, fém és műanyag figurákot egyszerre, de ritkán befejezem valamit. Itt pedig a második nyolcost, csak jobban felszerelt. A Crusader Miniatures Normánokat több mint 2 éve csinálom, mert nem tudtam a kezeket átfúrni. Műanyag lándzsát adtam nekik a tartalék fegyverkészleből. A pajzs rajzakat interneten találtom és kinyomtattam.8 komentarzy:

 1. They look very nice, lovely poses and paint job!

  OdpowiedzUsuń
 2. To chyba będą żołnierze do Sagi, sądząc po podstawkach. Wyglądają zadziornie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Raczej gram w Lion Rampant, ale to to samo podstawkowanie, co do Sagi

  OdpowiedzUsuń
 4. W przyszłości planuję wzmocnienie moich Normanow i prezentowany przez Ciebie zestaw wzbudził moje zainteresowanie. Wojacy pomalowani są swietnie. Mam pytanie figurki nie mają swoich włóczni, ze musiałeś je dorabiać?

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie, nie ma włóczni w zestawie. Część dłoni była zalana i wymagała nawiercenia. Wlocznie od GB pasują dobrze i komponują się przez to z figurkami plastikowymi

  OdpowiedzUsuń