niedziela, 18 września 2022

Przyczółek

Kolejny sezon Battlegroupa rozpoczęty. Ponieważ jeszcze jest wrzesień i chcieliśmy sobie odświerzyć z Julkiem zasady, zagraliśmy scenariusz na 300 punktów. Julek (Polacy) bronił przyczółka, ja (Niemcy) atakowałem. Starcia na poziomie Squad są zawsze obciążone rzutami na ilość rozkazów. Niewielka liczba rozkazów oznacza, że piechota zazwyczaj nie wchodzi do działań. Tak było i tym razem. Walka toczyła się między oddziałami pancernymi, z niewielkim dodatkiem polskiej artylerii.

Rozpoczeliśmy grę z minimalnymi siłami - Polacy mieli samochód pancerny, Niemcy - dwa.
Kolejne oddziały napływały bardzo powoli przez pierwsze tury.

Niemieckie czołgi korzystając z przewagi ilościowej próbowały okrążyć polski zwiad. Nadziały się jednak na polską armatę, która jeden z nich zniszczyła.Napływ kolejnych czołgów niemieckich bardzo ograniczył możliwości manewru polskich oddziałów. Udało mi się także zniszczyć jedną z dwóch tankietek z działkiem i uzbrojony w działko wz. 34.

Polacy utrzymywali wyłącznie okolice mostu, próbując, zresztą dość skutecznie, pinować pojazdy niemieckie ostrzałem z ckm.

Jednak niższe BR strony polskiej spowodowało, że tracąc kolejne pojazdy porażka była nieuchronna. Gra była super, każdy z nas coś tam przez lato podmalował, choć niewiele i powoli będziemy uzupełniali nasze kolekcje, aby możliwości gry były coraz większe.


1 komentarz: