wtorek, 23 marca 2021

Normanowie vs. Arabowie w Lion Rampant

Zagraliśmy z Janim w niedzielne przedpołudnie zwyczajową ustawkę w Lion Rampant. Siły jak zwykle nie były równe. Jani prowadził Arabów - liczniejsze ale gorszej jakości wojsko, ja - mniej licznych ale lepszych jakościowo Normanów. Kibiców było aż nadto, co widać na kanapie.

 

 

W centrum pozycję pośród skałek zajęli kusznicy. Tak na prawdę to ich ostrzał przesądził wynik starcia. Jeden z oddziałów jazdy szybko ruszył do przodu, drugi - dwa razy z rzędu nie zdał testu.


 
Najpierw ofiarą bełtów padli arabscy łucznicy. Pięć celnych trafień właściwie wyeliminowało tę jednostkę, która nie potrafiła się potem zebrać i w końcu uciekła z pola bitwy. Potem to samo stało się z chłopstwem. Co prawda miała to być jednostka "mięsa armatniego", ale zeszła z pola bardzo szybko.

U dołu planszy trwały ciągłe starcia normańskiej piechoty i agresywnej piechoty arabskiej. Ich walki ciągle kończyły się krwawymi remisami, nie przynoszącymi rozstrzygnięć.


Kuszników w końcu dopadła piechota, ale walczyla ona wyjątkowo źle i nie rozbiła przeciwnika.


Kiedy do walki dotarła normańska konnica było jakby po bitwie. W pierwszym starciu całkowicie rozbity został oddział lekkiej jazdy. W drugim - średniej, dodatkowo zginął arabski dowódca. Tego było już za wiele. Jednostki po kolei nie zdawały testów morale i starcie zakończyło się sromotną klęską Arabów.

 
 

6 komentarzy:

 1. Dawno nie grałem w LR. Trzeba to będzie jakoś wkrótce zmienić. Fajna gra.

  OdpowiedzUsuń
 2. I am just starting to paint a very similar Arab force, nice to see well painted examples.

  OdpowiedzUsuń
 3. Nicely looking game with beautifully painted miniatures and terrain.
  How did you find Lion Rampant? Has the breaking activation rule made the game a bit too unpredictable and unstable?

  OdpowiedzUsuń
 4. I like it because it's simplicity of the mechanics and large variety of units (if you use homerules and change attack/shooting values). You have to imagine, that the clashes are really small (1:1 ratio) so breaking activation occure normally.

  OdpowiedzUsuń
 5. Looks great and colorful, very nice!!

  OdpowiedzUsuń